Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).

zamknij

Szmaragdowe Wzgórze to inicjatywa Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze "Na Szmaragdowym Wzgórzu".

statut

 

Geneza

Widywaliśmy się podczas nabożeństw i Mszy świętych. A potrzeba bliższej identyfikacji i integracji wokół naszego Kościoła poruszyła nas do tego aby zacząć działać. Tak zrodził się Festyn Parafialny na cześć święta naszej Patronki. Jednocześnie pojawiły się następne pomysły na wsparcie wspólnoty. I tak powstało – z błogosławieństwem księdza proboszcza Krzysztofa Skokowskiego - Stowarzyszenie.

Każdy może się włączyć - formalnie lub nie - bo każdy może:
Modlić się za Wspólnotę Kościoła
Właczyć się wolontaryjnie w pracę
Ofiarować dar serca - materialny lub finansowy

 

Cele operacyjne Stowarzyszenia

Celem Stowarzyszenia jest prowadzenie działalności na rzecz ogółu środowiska zebranego przy parafii pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Zielonej Górze. Obecnie w centrum naszego zainteresowania są:

1. festyn parafialny podczas święta Matki Bożej Nieustającej Pomocy
2. zapewnienie bezpieczeństwa pieszych wokół kościoła przez budowę nowych chodników, stref dla pieszych i organizację ruchu
3. projekt wnętrza kościoła poprzez wyłonienie projektanta i najlepszego projektu wykończenia
4. wsparcie potrzebujących oraz wspólnot, ruchów i duszpasterstw działających przy naszej parafii
5. pomoc kościołowi misyjnemu np. na rozwój szkół lub budowę studni w zaprzyjaźnionej afrykańskiej parafii
6. inne cele wynikające z odkrywanych potrzeb a zgodne ze statutem Stowarzyszenia

wespszyj nas

 

Logotyp

Inspiracje dla logotypu

Logotyp ma wyrażać w prosty i uniwersalny sposób główny przekaz - inspirację dało nam samo Szmaragdowe Wzgórze. Najpierw naszkicowaliśmy nasz kościół obok pagórka - logo samo się wyłoniło :-) 

         

Znaczenie logotypu

krzyż = Chrystus;     koło = Wspólnota;     witraż = kościół;     kolor złoty = świętość;     zieleń = Szmaragdowe Wzgórze;

 

Członkowie Stowarzyszenia

Razem możemy więcej, dołącz do nas

Członkowie Wspierający

Członkiem wspierającym może zostać osoba fizyczna lub prawna, która akceptuje cele Stowarzyszenia i pragnie wspierać działalność Stowarzyszenia poprzez świadczenie pomocy finansowej lub organizacyjnej. Nie ponosi żadnych obowiązkowych obciążeń. Może włączać się dobrowolnie we wszelkie rodzaje działalności i wspierać realizację celów Stowarzyszenia zarówno przez modlitwę, osobistą aktywność, a także dobrowolne wpłaty cyklicznie lub okazjonalnie.

Członkowie Zwyczajni

Członek zwyczajny Stowarzyszenia jest zobowiązany przestrzegać oraz sumiennie wykonywać postanowienia Statutu oraz uchwały jego władz i brać czynny udział w pracach Stowarzyszenia oraz regularnie i terminowo opłacać składki członkowskie w wysokości określonej przez władze Stowarzyszenia.

Obecnie Członkami Zwyczajnymi Stowarzyszenia są: Piotr Herba, Dariusz Kozieł, Anna Kuczak, Krzysztof Kuczak, Ewa Łukowska, Marek Łukowski, Beata Obuchowicz, Andrzej Obuchowicz, Elżbieta Pater, Jarosław Pater, Rafał Włosiński, Maja Włosińska, Andrzej Dobija, Ewa Biel, Jarosław Biel, Łukasz Koziołek, Dariusz Perzanowski, Michał Zienkiewicz.

 

Członkowie Honorowi

Członkostwo honorowe Stowarzyszenia nadaje się osobom fizycznym, w uznaniu ich szczególnych zasług dla działalności Stowarzyszenia lub realizacji jego celów statutowych a w szczególności osobom szczególnie zasłużonym dla środowiska Parafii.

Obecnie Członkami Honorowymi Stowarzyszenia jest ks. prob. Krzysztof Skokowski.

 

Organy Stowarzyszenia

Zarząd:

Prezes: Rafał Włosiński

Wice-Prezes: Krzysztof Kuczak

Wice-Prezes: Piotr Herba

Komisja rewizyjna:

Członek KR: Ewa Łukowska

Członek KR: Ewa Biel

Członek KR: Andrzej Obuchowicz

 

Opiekun duchowy Stowarzyszenia

ksiądz proboszcz Krzysztof Skokowski

 

Dane rejestrowe Stowarzyszenia

Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy „Na Szmaragdowym Wzgórzu”

Ul. Parkowa 6, 65-391 Zielona Góra, 

NIP: 929-202-19-23

REGON: 384815902

KRS: 0000812839

Nr konta: 13 1140 2004 0000 3402 7946 4305